1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erciş Belediyesi'nden Basın Açıklaması

Erciş Belediyesi'nden Basın Açıklaması

Erciş Belediyesinden Basın Açıklaması
A+A-

Van'ın Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu, son günlerde bazı basın ve yayın organlarının belediyeyi yıpratmak maksadıyla karalama kampanyası başlattığını belirterek, yapılan haberlerinin gerçekl

Van'ın Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu, son günlerde bazı basın ve yayın organlarının belediyeyi yıpratmak maksadıyla karalama kampanyası başlattığını belirterek, yapılan haberlerinin gerçekle hiçbir ilgisi olmayan yanlış ve kasıtlı haberler olduğunu söyledi.
Başkan Arapoğlu, yaptığı açıklamada; "Söz konusu yapılan haberlerde içme sularının sağlıksız olduğu söylenmektedir. Sürekli sağlık ekipleri içme sularımızda numune almaktadır. Sular aralıksız klorlanmaktadır. İçme sularımız doğal kaynak suyu olup, bölgenin en içilir ve temiz kaynak sularıdır. İlçemizi Vanyolu Caddesi ile ilgili olarak da art niyet gösterilerek asılsız haberler yapılmaktadır. 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen deprem felaketinde gerek altyapımız gerekse üst yapımızda büyük tahribat oluşmuştur. Depremin oluşturduğu etkiyle yağmurlama, içme suyu ve kanalizasyon hatlarımızda tahrip olmuştur. Halen su patlakları devam etmektedir. Kanalizasyon ve yağmurlama hatlarımız çok eski olması ve ekonomik ömrünü tamamlamasından ötürü, söz konusu olan caddemiz işlek olması ve mahallemizin de sürekli göç almasıyla oluşan yoğunlaşmadan dolayı altyapı yenilenmesi kaçınılmaz ve zorunludur. Zaman zaman devlet hastanemiz ve birçok apartmanda atık su baskınları olmaktadır. Ekiplerimiz kanal açma ve kanalizasyon araçlarıyla müdahale etmektedir. Ama hatları yenilemek zorunda kaldık. Yenileme yapmasaydık hatlarımız işlev görmez hale gelecekti. Buradaki altyapımızı 30 yıl ilerisini de düşünerek yeniledik. Çalışma yatığımız ve hatlarını yenilediğiz caddede asfalt çalışmalarına başlayacakken, kış mevsiminin erken bastırmasından dolayı asfalt üretimi yapamadık. Kazı yapılan yerleri kilitli taş yaparak trafiğe açtık. İnşallah hava şartları uygun olduğunda yolumuzu yeniden asfaltlayarak ya da kilitli taş döşeyerek yapacağız. Günlük yolumuzun bakım ve onarımı zaten yapılmaktadır. 'Kentsel Dönüşüm fiyaskoyla sonuçlandı' diyorlar. Bunlar doğru şeyler değildir. Daha yolun başındayız. Kentsel dönüşüm alanı içerisinde malikler lehinde iyileştirme üzerinde çalışmalar sürmektedir. Bir kaç gün içinde tekrar görüşmelere başlanılacaktır. Yine başka bir haberde, atık suların direkt Van Gölü'ne atıldığı da doğru değildir. Arıtma tesisimiz sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Bu haberler kesinlikle asılsız haberlerdir. Ayrıca, belediyemizin devletten 'Özel Destek' aldığı söylenmektedir. Devletten özel destek aldığımız da doğru değildir. Nüfus oranına göre İller Bankası'ndan istihkakımız gönderilmektedir. Deprem görmemize rağmen İller Bankası'ndan gelen haklarımızdan kesintiler yapılmaktadır. İlçemizde yaşanan deprem felaketinden ötürü içme suyu, emlak ve kira gelirlerimiz tahsil edilememektedir. Buna rağmen hizmetlerimiz aksamadan devam etmektedir. Bu tür art niyetli haberlerin yapılmasını belediyem ve şahsım adına kınıyorum" dedi.
(NÇ-MSA-Y)

12.02.2013 19:06:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT