1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş Bal Üreticileri Birliği Olağan Kongresi Yapıldı

Erciş Bal Üreticileri Birliği Olağan Kongresi Yapıldı

Erciş Bal Üreticileri Birliği Olağan Kongresi Yapıldı
A+A-

Van Erciş Bal Üreticileri Birliği’nin yapılan 2011-2012 Yılı Olağan Genel Kurulu ile Abdullah Keleş yeniden başkanlığa seçildi.


Tugay Caddesi üzerinde bulunan Zorlu Dinlenme Tesisleri’nde gerçekleşen kongrede geçici divan başkanlığını Şahabettin Boyacı yaptı. Genel kurulda bir konuşma yapan Birlik Başkanı Abdullah Keleş, ilçedeki bal üretiminin geçen yıllara nazaran beklenin altında gerçekleştiğini söyledi. Amaçlarının ilçeye özgü ‘Zilan Balı’nı dünyaya tanıtmak olduğunu belirten Keleş, dışarıdan getirilen sahte balın önüne geçmeye çalışacaklarını da anlatarak, "Yüksek flora bitkilerinin bulunduğu ilçemizde yıllık bal üretimi normalde 200 ton üzerinde gerçeklenmesi gerekiyor. Ancak, küresel ısınma bal üretimini olumsuz yönde etkilediği için üreticiler olarak gerçek verimi de alamıyoruz. İlçemizde şu an 6 bin 500 kovan arı kapasitesi bulunmaktadır. 35 üyeli birliğimiz satışlarını ancak iç piyasada değerlendirmektedir. İlçemizdeki yetkililerden sorunlarımıza el atmalarını ve bizlere destek vermelerini bekliyoruz" dedi.


Yapılan konuşmanın ardından, Bakanlık temsilcileri Nusret Kaval ile Mehmet Salih Hasar gözetiminde yapılan kongrede, yönetim ve denetim raporu, denetleme kurul raporu ile gelir ve gider bütçeleri üyeler tarafından ibra edildi. 35 üyenin tamamının katıldığı oylama sonucu Yönetim Kurulu üyeliklerine Abdullah Keleş, Ümit Yaşar Zorlu, Abdurrahman Özörnek, Naif Dursun ile Şahabettin Boyacı seçilirken, Denetim Kurulu üyeliklerine ise A. Baki Ceylan, Bahattin Bedir ile Yüksel Çalışır seçildi. Daha sonra kendi aralarında görev bölümü yapan Yönetim Kurulu üyeleri, Abdullah Keleş'i üçüncü kez birlik başkanlığına getirdiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT