1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Erçek ÇPL'den geleneksel aşure dağıtımı

Erçek ÇPL'den geleneksel aşure dağıtımı

Erçek ÇPLden geleneksel aşure dağıtımı
A+A-

Van’ın Erçek beldesindeki Erçek Çok Programlı Lisesi (ÇPL) tarafından geleneksel hale getirilen aşure dağıtımının bu yıl ikincisi yoğun katılımla gerçekleştirildi.


Erçek ÇPL bahçesinde düzenlenen 2. Aşure Dağıtım Günü’ne öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra çok sayıda veli de katıldı. Öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Tokalak’ın Muharrem ayının anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Ardından bir konuşma yapan Erçek ÇPL Müdürü Zeynel Abidin Akkuş, bu yıl ikincisini düzenledikleri Aşure Dağıtım Günü’nün öğrenci, veli ve öğretmen işbirliğinin en güzel örneği olduğunu söyledi. Fırsat buldukça öğretmenlerle birlikte velileri evlerinde ziyaret ettiklerini ifade eden Zeynel Abidin Akkuş, “Amacımız öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğini oluşturarak eğitim seviyesini en üst düzeye çıkartmaktır. Okulumuza taşımalı olarak yaklaşık 20 köyden öğrenci geliyor. Bu velilerimizi evlerinde tek tek ziyaret etmemiz zor, ancak düzenlediğimiz etkinlik ve kampanyalarla sizleri okula getirmeye çalışıyoruz. Bugün de yine iyi bir işbirliği örneği göstererek düzenlediğimiz 2. Aşure Dağıtım Günü’nde siz değerli velilerimizi okulumuzda misafir etmenin sevincini yaşıyoruz. Bundan sonra bu tür etkinlik ve kampanyalarımız devam edecektir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğretmenler tarafından öğrenci ve velilerine aşure dağıtımı yapıldı.

Okul Müdürü Zeynel Abidin Akkuş’un yaptığı çalışmaları takdir ettiklerini ifade eden veliler, “Bu tür etkinliklerle ilk defa Müdürümüz Zeynel Abidin Bey döneminde tanıştık. Geçen sene de biz veliler için ilk defa inek ödüllü kitap okuma kampanyası düzenlemişti. Öğrencileriyle yakından ilgilenen ve velileri eğitimin olmazsa olmazı olarak gören müdürümüze çok teşekkür ederiz. Bu tür etkinlikler sayesinde hem öğretmenlerimizle tanışıyoruz hem de öğrencilerimizin eğitim durumları hakkında bilgilendiriliyoruz” dediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT