1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erbirder'den Akkaya Tepkisi Erzurum

Erbirder'den Akkaya Tepkisi Erzurum

Erbirderden Akkaya Tepkisi  Erzurum
A+A-

Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman özel bir kanalda yayınlanan ,"Bugün ne giysem" adlı programda Erzurumlu Nenehatun'a hakaret edildiği gerekçesiyle pr

Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman özel bir kanalda yayınlanan ,"Bugün ne giysem" adlı programda Erzurumlu Nenehatun'a hakaret edildiği gerekçesiyle program yöneticilerine tepki gösterdi. İlgili özel televizyon kanalına faks ve e-maille tepkilerini dile getirdiklerini söyleyen Başkan Toraman, 23 Aralık Pazar günü de özel kanalın önüne siyah çelenk bırakarak basın açıklaması yapacaklarını belirtti.
Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman program sunucusu Hakan Akkaya'nın haddini aşan bir çıkış yaptığını söyleyerek şunları dile getirdi: "Özel kanalda yayınlanmakta olan,"Bugün ne giysem" isimli programda, Hakan Akkaya isimli sunucu bir yarışmacıyı eleştirmek maksadıyla, 'buraya Nenehatun gibi gelemezsin' demiştir. Bu adama ne demek lazım bilemiyoruz. Böylesi bir programda, Nenehatun'un adının geçmesi bile zül'dür bizler için. Erzurumla ve değerleriyle alakalı kim ne diyor, ne yapıyor takip etmek biz Erzurum sivil toplum kuruluşlarının görevidir. Söylemek isteriz ki; buraya ''Nenehatun gibi gelemezsin' demek, tarihe, Erzurum'a, Erzurumlu'ya, vatana kendini feda edenlere, Türk kadınına hakarettir. Nenehatun'un kim olduğunu tam olarak bilmemektir. 'Buraya Nenehatun gibi gelemezsin' demek; tek kelimeyle, densizliktir, aymazlıktır. Bu adamın, kanalın, programın sunucuları ve yapımcılarının hepsinin, Erzurumlular'dan, özellikle de Türk kadınlarından özür dilemesini bekliyoruz. TV yönetiminden bir açıklama ve akabinde gereğini yapmasını istiyoruz. Erzurumluları kanalın önüne yığmayın. Kanal yönetimi olarak lütfen duyarlı olun. Erzurumlulara, Türk milletine bir cevap veriniz. Bizler, milli ve manevi değerlerimizle dalga geçilmesine, Nenehatun isminin, birilerini aşağılama küçük görme cümlelerinde kullanılmasını kabul etmeyiz edemeyiz, izin de vermeyiz."
(ERZ-AT-Y)

19.12.2012 14:23:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT