1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erbenzer, Özgecan Aslan Cinayetini Kınadı

Erbenzer, Özgecan Aslan Cinayetini Kınadı

Erbenzer, Özgecan Aslan Cinayetini Kınadı
A+A-

Van’ın önde gelen kanaat önderlerinden İş Adamı Şerif Erbenzer, Mersin’in Tarsus ilçesinde işlenen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili bir açıklama yaptı.

Wanhaber.com - Haber Merkezi

İş Adamı Şerif Erbenzer, geçen Cuma günü Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice öldürüldükten sonra cesedi yakılan Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili, “Kadınlara yönelik yapılan her türlü şiddet ve saldırıyı kınıyorum” dedi.


Yaşananları bir vahşet olarak nitelendiren Erbenzer, “Mersin’in Tarsus ilçesinde meydana gelen bu müessif hadise karşısında susmak bir insanlık ayıbıdır. Ülkemizde kadına karşı şiddet maalesefki çok korkutucu bir boyuta dayanmıştır. Her geçen gün kadına şiddet olayları artmaktadır. Bu olayları önlemek için ciddi yaptırımlar gerçekleştirilmelidir. Aramızda gezinen bunlar gibi canilere örnek teşkil etmesi amacıyla bu caniler en ağır şekilde cezalandırılmalıdırlar. Bu vahim olayın yarattığı etki karşısında kelimeler yetersiz kalıyor. Özgecan kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm halkımıza sabır ve başsağlığı diliyorum. 

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum