1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelsiz Dershane 10. Yaşını Kutladı

Engelsiz Dershane 10. Yaşını Kutladı

Engelsiz Dershane 10. Yaşını Kutladı
A+A-

Çankaya Belediyesi Engelsiz Dershane uygulaması 10. yaşını düzenlenen bir törenle kutladı. Çankaya Belediye Başkan Yardımcıları Eser Atak ve Buğra Gökçe'nin de katıldığı törende bir konuşma yapan Ç

Çankaya Belediyesi Engelsiz Dershane uygulaması 10. yaşını düzenlenen bir törenle kutladı.
Çankaya Belediye Başkan Yardımcıları Eser Atak ve Buğra Gökçe'nin de katıldığı törende bir konuşma yapan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü başkanı Yusuf Sayyıdan, Engelsiz Dershane'nin eğitim sisteminin olanaklarından yeterince yararlanamayan görme engelli öğrencilere destek amacıyla oluşturulduğunu söyledi.
Proje kapsamında 150 gönüllü öğretmen ile görme engelli öğrencilere değişik branşlarda ücretsiz kurs verdiklerini belirten Sayyıdan, bu dershane sayesinde 80 görme engelli öğrencinin ülkenin değişik üniversitelerinde eğitim görme olanağı yakaladığını söyledi. 2011 yılında ise dershaneye devam eden, 13 öğrenciden 12'sinin üniversite sınavlarını kazandığı bilgisini veren Sayyıdan, "Toplumun yoksul ve dezavantajlı kesimlerine hizmet götürmeyi öncelikli gören toplumcu anlayışıyla Çankaya Belediyesi, engeliler alanında engelsiz dershanenin yanı sıra sayısız başka projeyi de hayata geçirmektedir. Engelli yurttaşların yaşam mücadelesini destekleyen ve onların hayatlarını kolaylaştırmayı öncelikli bir görev kabul eden Çankaya Belediyesi yönetimine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz" şeklinde konuştu.
(BC-AŞ-Y)

30.12.2012 12:23:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT