1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelliler Ve Yardımlaşma Derneği'nden Mavi Kapak Projesi

Engelliler Ve Yardımlaşma Derneği'nden Mavi Kapak Projesi

Engelliler Ve Yardımlaşma Derneğinden Mavi Kapak Projesi
A+A-

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren mavi kapak kampanyasını süresiz olarak başlatacak. Kampanya ile ilgili Sakarya'da bulunan tüm kamu ve tüzel iş yerlerine mavi

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren mavi kapak kampanyasını süresiz olarak başlatacak. Kampanya ile ilgili Sakarya'da bulunan tüm kamu ve tüzel iş yerlerine mavi kapak için yaptırdıkları kutuları koymak için müsaade aldıklarını belirten Dernek Başkanı Bülent Dik kampanyaya yoğun ilgi beklediklerini söyledi.
Bülent Dik yaptığı açıklamasında, "Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin mavi kapak projesinin sona erdiği ile ilgili basın açıklaması oldu, bizim bu kampanyayla ilgimiz olmadığından dolayı 01.02.2013 tarihinde başlatacağımız kampanyamızın amacı engelli insanlarımıza tekerlekli sandalye, akülü araç ve engelliler evi olarak düşündüğümüz tesisimizde kafeterya, tüm engelliler için kütüphane, el sanatları üzerine atölye, biçki dikiş ve mefruşat atölyesi, ikinci katta da konferans eğitim sinema ve tiyatro salonu olarak kullanılacak çok amaçlı bir salon ve bahçesinde engelli engelsiz herkes için oyun parkı olan bir bina projemiz var. Bu kampanya süresince biz Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği olarak toplumumuz engellilere duyarlı olduğuna inanıyoruz. Bu kampanyada ulusal medya ve basının da tam desteğiyle, hatta uygun görüldüğü takdirde canlı yayına katılmak suretiyle sesimizi duyurmak istiyorum" dedi.
(SC-İÇ)

12.01.2013 12:09:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT