1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelli Yakınlarına İndirimli Su

Engelli Yakınlarına İndirimli Su

Engelli Yakınlarına İndirimli Su
A+A-

Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından 2013 yılının ilk meclisinde engelli vatandaşların su kullanımının indirimli olması kararlaştırıldı.Sadece engelli durumunda olan su aboneleri indirimli su tarif

Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından 2013 yılının ilk meclisinde engelli vatandaşların su kullanımının indirimli olması kararlaştırıldı.
Sadece engelli durumunda olan su aboneleri indirimli su tarifesinden yararlanırken 2013 yılından itibaren birinci derece yakınlarına bakmakla yükümlü olan ve bunu belgeleyen vatandaşlarda indirimli su tarife ücretlerinden yararlanabilecek.
Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, engelli vatandaşların su kullanımının indirimli olduğunu, birinci derece yakınlarına bakmakla yükümlü olan engelli vatandaşlarında indirimli su kullanabileceğini belirterek;
"Babaeski Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla çok güzel bir uyum yakaladık. İlçemiz için tarihi kararlara imza atarken ilçemizde uygulanan bazı kararlardaki eksiklikleri de gidermeye çalışmaktayız. Bu kapsamda sadece engelli vatandaşlarımızın yararlanabildiği indirimli su tarife ücretlerinde belediye meclisimizin kararı ile değişikliğe gittik. Çünkü ufak yaşta engelli çocuklarımızı bakmakla yükümlü olan ya da evlerinde birinci derece engelli yakınlarını bakmakla yükümlü olan vatandaşlarımız indirimli tarife ücretlerinden yararlanamıyorlardı. Aldığımız karar ile vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerini gidermiş olduk. Bundan sonra vatandaşlarımız yakınlarına ait getirdikleri rapor ve birinci derece yakını olduklarını beyan eden evraklarla belediyemize başvuracaklar ve indirimli su tarife ücretlerimizden yararlanmaya başlayacaklardır. Sosyal Belediyecilik demek adı üstünde insan odaklı hizmetler, insanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda projeler üreten belediye demektir. Bizler bu felsefemizden asla ödün vermeyeceğiz. Babaeski Belediyesi yaptığı çalışmalar, hizmetler ile Trakya'da örnek teşkil eden bir belediyedir ve örnek olmaya devam edecektir" dedi.

04.01.2013 12:16:54 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT