1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelli Ve Sanatçılar Bayşad'da Buluştu

Engelli Ve Sanatçılar Bayşad'da Buluştu

Engelli Ve Sanatçılar Bayşadda Buluştu
A+A-

Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği, engelleri ve sanatçıları ağırladı. Balıkesir Sakatlar Derneği yönetimi, Ses Sanatçısı Melikşah ve ünlü ressam Ahmet Turan, Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği'

Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği, engelleri ve sanatçıları ağırladı.
Balıkesir Sakatlar Derneği yönetimi, Ses Sanatçısı Melikşah ve ünlü ressam Ahmet Turan, Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği'ni (BAYŞAD) ziyaret etti. Sakatlar Derneği Başkanı Zeki Uslu BAYŞAD'ın etkinliklerini ve programlarını yakından takip ettiğini belirterek, dernek başkanını çalışmalarından dolayı kutladı. Sakatlar Derneği hakkında da bilgi veren Zeki Uslu, Balıkesir'de 21 bin engelli olduğunu, bunlardan 5 bin kişinin merkezde bulunduğunu söyledi. Balıkesir Sakatlar Derneği'nin 480 üyesi olduğunu ve engelli nüfusunun her geçen arttığını ifade eden Uslu, "Biz bu toplumun en zayıf halkasıyız, siz bizi kucaklarsanız bizi çok mutlu edersiniz. Biz engelliler olarak toplumda yok sayılıyoruz. Toplumun yüzde 60'ı bizi yok saydı, ötekileştirdiler. Aynı restaurantta bizimle yemek yemekten ve aynı ortamda bulunmaktan utandılar. Toplumun engellilere dilenci gözü ile bakması bizi çok rahatsız ediyor" dedi.
BAYŞAD başkanı Mustafa Kuvancı ise her zaman engelli vatandaşların yanında olduğunu belirterek, bir gün herkesin engelli olabileceğini söyledi. Sakatlar Derneğinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Kuvancı, dernek başkanı Zeki Uslu'yu BAYŞAD üyesi yaptı. Ses Sanatçısı Melikşah ise derneğin etkinliklerinde seve seve gönüllü olarak yer alacağını ifade etti. BAYŞAD'daki buluşma toplu fotoğraf çekilerek sona erdi.
(TS-YU)

16.01.2013 18:35:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT