1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelli Perküsyon Ritm Grubu Gösterilere Hazır

Engelli Perküsyon Ritm Grubu Gösterilere Hazır

Engelli Perküsyon Ritm Grubu Gösterilere Hazır
A+A-

Karabağlar Belediyesi Engelli Merkezi, engelli gençleri topluma kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda engellilere perküsyon eğitimi verilmeye başlandı. Balçova'da bulunan

Karabağlar Belediyesi Engelli Merkezi, engelli gençleri topluma kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda engellilere perküsyon eğitimi verilmeye başlandı.
Balçova'da bulunan Egem Özel Eğitim Merkezi'nden Yağız Karayağız ve Karabağlar Belediyesi Engelli Merkezi Sorumlusu Şirince Süzek'in, haftada 2 gün verdiği kurs programına 15 engelli katılıyor. Aralarında CP (Cerebral Palsy), çocuk felci, Sipina Bifida, asperger sendromu ve otizm rahatsızlıkları olan 15 engelli genç, kendileri için düzenlenen perküsyon eğitimiyle, sosyal hayata daha kolay uyum sağlıyor.
Eğitmenlerinin yaptıklarını dikkatlice izleyen engelliler, kendilerinden istenenleri de neredeyse eksiksiz yerine getiriyorlar. Programa katılmaktan mutluluk duyan gençler, eğitmenleri eşliğinde kurs programı sonrasında bir gösteri hazırlayarak, ailelerine sürpriz yapmayı planlıyor.
(FS-ERG-Y)

05.01.2013 13:07:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT