1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelli Öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çarpan'ı Ziyaret

Engelli Öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çarpan'ı Ziyaret

Engelli Öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çarpanı Ziyaret
A+A-

Kula'da bir grup engelli öğrenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan'ı makamında ziyaret etti. Kula 80 Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşayan engellileri ve merkez yönet

Kula'da bir grup engelli öğrenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan'ı makamında ziyaret etti.
Kula 80 Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşayan engellileri ve merkez yöneticilerini kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çarpan, onlarla bir süre sohbet etti. Engelliliğin sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını ifade eden Raşit Çarpan, sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu kaydetti. Çarpan, "Bir insanın engelli olması; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemektedir. Elbette sıkıntı ve zorluklar olacaktır; ancak her şeye rağmen yaşama sevinci hiçbir şekilde kaybedilmemelidir. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkan ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. İnsanlar, engeller yüzünden başarılı olamadıklarını düşünürler; oysaki yürünen bir yolda eğer engel yoksa yolun sonunda gerçek bir başarı da yoktur. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini, bizzat kendilerini kanıtlayan engelliler bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadır" dedi.
Kula 80 Yıl Engelsiz yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Müdürü Seyfettin Erkaya ise, "Engelli kardeşlerimizle ziyaretlerimiz devam ediyor. Kurumlarımızı tanımak amacı ile de bu tür ziyaretleri sıkça yapıyoruz. Sizin ilçemize yeni atnmanızdan dolayı hem hoş geldin ziyareti, hemde başarı dilemek için geldik" diye konuştu.
(HY-ERG-Y)

07.01.2013 18:01:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT