1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelli Çocuklar İçin Misafirhane Ve Oyun Merkezi Kuruluyor

Engelli Çocuklar İçin Misafirhane Ve Oyun Merkezi Kuruluyor

Engelli Çocuklar İçin Misafirhane Ve Oyun Merkezi Kuruluyor
A+A-

Halkın ihtiyaçlarını göz önüne alarak hizmet üreten Keçiören Belediyesi, engelli çocuklar için Gündüz Misafirhanesi ve Oyun Merkezi açıyor. Engelli Çocuk Misafirhanesi, gün içinde işlerini takip etm

Halkın ihtiyaçlarını göz önüne alarak hizmet üreten Keçiören Belediyesi, engelli çocuklar için Gündüz Misafirhanesi ve Oyun Merkezi açıyor.
Engelli Çocuk Misafirhanesi, gün içinde işlerini takip etmekte, alışveriş yapmakta, hastaneye gitmekte, kendilerine zaman ayırmakta sıkıntısı olan ve çözüm üretmeye çalışırken psiko-sosyal yönden ciddi sorunlar yaşayan ailelerin imdadına yetişecek. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü'ne bağlı Engelli Danışma Merkezi bünyesinde kurulacak olan Engelli Çocuk Misafirhanesi ve Oyun Evi sayesinde aileler, engelli çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir kuruma kavuşacaklar. Hafta içi saat 08.00'den 17.00'ye kadar engelli çocuklara geçici süreli ücretsiz bakım hizmeti verecek misafirhane, ailelerin ihtiyaçlarını karşılamasının yanında çocukların kendi yaşıtlarıyla bir arada olmalarına da imkan tanıyacak. Misafirhanede ayrıca uzman personel gözetiminde, engelli çocuklar ile normal eğitim alan çocukları kaynaştırma programı da uygulanacak.
(BK-ÖZ-Y)

05.01.2013 11:04:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT