1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelli Bayanlardan Vali Pek'e Ziyaret

Engelli Bayanlardan Vali Pek'e Ziyaret

Engelli Bayanlardan Vali Peke Ziyaret
A+A-

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesindeki Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nden faydalanan engelli bayanlar, Vali Ahmet Pek'i ziyaret ettiler. Vali Pek, Karakoyunlu ilçesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikal

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesindeki Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nden faydalanan engelli bayanlar, Vali Ahmet Pek'i ziyaret ettiler.
Vali Pek, Karakoyunlu ilçesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Karakoyunlu Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nden tedavi edilen 6 bayan ile Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz'ü makamında kabul etti. Ziyarette engelli bayanlar Vali Pek'e kendilerinin yaptığı Karakoyunlu motiflerini taşıyan ve yapımı 7,5-8 ay süren el emeği kilim ile soğuk seramik kursundan yaptıkları seramik mumlukları takdim ettiler.
Vali Pek, sunulan el emeği ürünlerden dolayı bayanlara teşekkür ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenecek olan "Kadın El Emeği Fuarı"nda engelli bayanların ürünlerinin de sergileneceğini söyledi. Engelli vatandaşların kendileri için açılan kurslarda zamanlarını değerlendirdiklerini ve beceri yeteneklerini geliştirdiklerini kaydeden Vali Pek, beceri ve sanatın hiçbir engel tanımadığını söyledi.
(BM-MSA-Y)

19.02.2013 16:05:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT