1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "engelli Bakım Atölyesi"nde Haftada 10 Araç Tamir Ediliyor

"engelli Bakım Atölyesi"nde Haftada 10 Araç Tamir Ediliyor

engelli Bakım Atölyesinde Haftada 10 Araç Tamir Ediliyor
A+A-

Adapazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2004 yılında hizmete sunulan "Engelli Araçlar Bakım Atölyesi"nde her hafta 10 engelli aracı tamir edilerek sahiplerine teslim ediliyor. Engellileri

Adapazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2004 yılında hizmete sunulan "Engelli Araçlar Bakım Atölyesi"nde her hafta 10 engelli aracı tamir edilerek sahiplerine teslim ediliyor. Engellilerin zarar gören, bozulan araçlarının tamiratını yapan Adapazarı Belediyesi "Engelli Araçlar Bakım Atölyesi" diğer iller tarafından da büyük ilgi görüyor. İlçe belediyelerin yanında il dışından da birçok belediye bozulan araçlarını Adapazarı'na göndererek tamirini yaptırıyor. Engellileri hayata bağlayıp onların yaşamlarını kolaylaştırmak amacı ile hizmete sunulan Engelli Bakım Atölyesi'nden doğusuyla batısıyla ülkenin dört bir yanında bulunan engelliler ücretsiz faydalanıyor. Dağdibi Mahallesi'ndeki Fen İşleri Müdürlüğü'nde tamiri yapılan araçlar kısa sürede sahiplerine veriliyor.
Parçası olan araçları hemen gününde tamirini yaparak teslim ettiklerini belirten Engelli Araçlar Sorumlu Ustası Harun Adalı, "Araç tamir süremiz arıza durumuna göre değişiyor. Parçası elimizde bulunan araçları kısa sürede tamir edip sahiplerine teslim ediyoruz. Parçası o anda elimizde bulunmayanların da hemen siparişini verip parça gelir gelmez tamirini yapıyoruz. Kış aylarında haftada ortalama 10 araç tamiri yapıyoruz. Yaz döneminde bu sayı ikiye katlanıyor. Başka illerin belediyelerinden gönderilen araçların da tamirini yapıyoruz.Şuan da garajımızda tamiri yapılıp sahibini bekleyen 10 tane aracımız var" dedi.
(SC-İÇ)

14.02.2013 16:21:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT