1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:
A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nda basınç düşüklüğü olduğunu ancak petrol akışının devam ettiğini açıkladı. Enerji Hanım Proje'sinin açılış tören

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nda basınç düşüklüğü olduğunu ancak petrol akışının devam ettiğini açıkladı.
Enerji Hanım Proje'sinin açılış törenine katılmak üzere Kayseri'de bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Atlasjet İstanbul-Kayseri hattının açılış törenine de katıldı. Törene gelişi sırasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Yıldız, Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nın vanalar kısmında basınç düşüklüğü tespit edildiğini ancak petrol akışının devam ettiğini söyledi. Yıldız, "Biz Irak'tan aldığımız petrolün akışıyla ilgili herhangi bir problem görmüyoruz" dedi.
Tam olarak bir sabotaj bulgusu tespit edilmediğini belirten Yıldız, kendileri için petrolün akışının önemli olduğunu, araştırmaların sürdüğünü ifade etti.
Yıldız, doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya ise, "Şu anda ocak ayı için bir zam düşünmüyoruz" yanıtını verdi.
Yıldız, Kayseri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız'ın görevden alınmasıyla ilgili bir soru üzerine ise, konu hakkında yorum yapmanın doğru olmadığını ancak Atsız'ın Kayseri'de önemli hizmetleri olduğunu, bu hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ettiğini belirtti.
(ZB-GS-Y)

19.01.2013 11:03:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT