1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. En Tatlı Asker Uğurlaması

En Tatlı Asker Uğurlaması

En Tatlı Asker Uğurlaması
A+A-

Tokat'ta sevinç ve hüznü bir arada yaşayan asker adaylarına baklava ikramı yapıldı. Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yapılan asker uğurlaması farklı bir etkinliğe sahne oldu. Türk Hava Kuru

Tokat'ta sevinç ve hüznü bir arada yaşayan asker adaylarına baklava ikramı yapıldı.
Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yapılan asker uğurlaması farklı bir etkinliğe sahne oldu. Türk Hava Kurumu (THK) Tokat Şubesi tarafından asker adaylarına "Ağzınızın Tadı Bozulmasın" sloganıyla baklava ikram edildi. THK Tokat Şubesi Başkanı Veli Gökyıldız, hiçbir millette olmayan bir uğur sevdanın Türk milletinde olduğunu ifade ederek, "Bu sevda hiçbir zaman bu ülkede bitmeyecektir. El bebek gül bebek büyüttükleri evlatlarını askere gönderen anne ve babaların şu anda mutluluğunu görüyoruz. Anneleri tarafından ellerine kınalar yakılan askerlerimiz kutsal görevlerini yapmak için birliklerine hareket edecekler. Bizde THK olarak askerlerimiz ve yakınlarının ağız tadı bozulmasın dileği ile baklava ikram ediyor, 'En Büyük Asker Bizim Asker Diyoruz' diye konuştu.
Terminalde oyun havaları eşliğinde oynayarak eğlenen 1993/1 tertip asker adayları ise veda vakti geldiğinde hüzünle sevinci bir arada yaşadı. Arkadaşlarının omuzlarında 'En Büyük Asker Bizim Asker' sloganı ile otobüse kadar götürülen asker adayları vatani görevlerini yapacakları illere doğru yola çıktı. Oğullarını askere yolcu eden anne ve babalar ise gözyaşlarına hakim olamadı.
(Nİ-SLH-Y)

07.02.2013 13:30:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT