1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. En Güzel Öğretmenler Günü sözleri ve şiirleri

En Güzel Öğretmenler Günü sözleri ve şiirleri

En Güzel Öğretmenler Günü sözleri ve şiirleri
A+A-

24 Kasım 2014 En güzel Öğretmenler Günü Sözleri ve Şiirleri, Tüm ülkede heycan ile kutlanan bu güne özel en güzel sözleri sizler için getirdik.Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

24 Kasım 2014 En güzel Öğretmenler Günü Sözleri ve Şiirleri, Tüm ülkede heycan ile kutlanan bu güne özel en güzel sözleri sizler için bir araya getirdik.Öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

24 Kasım Öğretmenlerin günü olmasına rağmen öğrenciler arasında tatlı bir tebessüme sebep olmaktadır. Çünkü onlar için fedakarca çalışan öğretmenlerine 365 gün içerisinde bir günün dahi ayrılması son derece mutlu etmektedir öğrencileri. Öğrenciler arasında tatlı bir hediye yarışına sebep olan bu günde Öğretmenler Gününe yakışır en güzel sözleri ve şiirleri bir araya getirip beğenilerinize sunuyoruz. Bize emek veren öğretmenlerimize ne kadar güzel söz dizsekte yanlarında sönük kalır. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Wanhaber.Com ailesi olarak kutluyoruz. İşte bugünün en güzel öğretmenler günü sözleri  ; 

İşte en güzel öğretmenler günü sözleri ;

* Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. 

* Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. 

* Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. 

* Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.

eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. 

* Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

* Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. 

* Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. 

* Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. 

* Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (

* En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. 

* Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

Öğretmenler gününün yanında tüm güzel sözler eksik kalır.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum