1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. En acı bayram

En acı bayram

En acı bayram
A+A-

Trafik canavarına aynı köyden 13’ü kadın biri çocuk 15 can veren Manisa’da bayram gözyaşları içinde geçiyor.


Manisa’nın Salihli ilçesinin Çökelek mahallesinde yan yana mezarlarda yatan çoğu akraba 15 kişinin mezarları ziyaretçilerini ağırladı. 6 Temmuz’da, Manisa’nın Salihli ilçesinden Gölmarmara ilçesine açık kasa kamyonetle üzüm yaprağı toplamaya giderken süt tankerinin çarpmasıyla meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 15 tarım işçisinin mezarının bulunduğu Salihli’nin Çökelek mahallesi en acı bayramını yaşıyor.

Çocuklar el öpüp şeker toplamak yerine kazada hayatlarını kaybeden yakınlarının mezarlarına giderken, mezar başında toprağa verdikleri yakınları için gözyaşları dökenler acının ne kadar taze olduğunu gözler önüne serdi.

Kazada hayatını kaybeden 15 kişiden biri olan Zekiye Çetin’i mezarı başında ziyaret eden kız kardeşi Aynur Uysal ve kızı Sinem Çetin’in ayakta durmakta zorlandıkları görüldü. “Her evin acısı kendine ayrı” diyen Aynur Uysal, kardeşinin mezarı başında gözyaşı dökerek şunları söyledi: “Benim bacım. Kuzum. Zekiye, içimiz yandı içimiz. Bayram bize acı getirdi.”

Kazada hayatını kaybedenlerden biri olan 48 yaşındaki Fadime Hanım Orhan’ın mezarını ziyaret eden iki yaşındaki torunu Zehra Su Polat da annesi Fikriye Polat ile anneannesinin mezarını suladı. Mezar ziyaretlerinde bulunanlar ayakta durmakta zorluk çekerken, yaşanan acıdan habersiz etrafına öpücükler atan iki yaşındaki Zehra Su kameralara el salladı. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT