1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emniyet'ten Soba Zehirlenmelerine Broşürlü Uyarı

Emniyet'ten Soba Zehirlenmelerine Broşürlü Uyarı

Emniyetten Soba Zehirlenmelerine Broşürlü Uyarı
A+A-

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kış mevsiminde yaşanan ve ölümlerle sonuçlanan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyarmak için 5 bin adet

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kış mevsiminde yaşanan ve ölümlerle sonuçlanan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyarmak için 5 bin adet broşür bastırıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Kış mevsiminin gelmesi ile ülkemiz genelinde soba ve doğalgaz şofbenlerinden çıkan karbonmonoksit zehirlenmelerinden dolayı meydana gelen ölüm olaylarında artış olduğu görülmüştür. İlimizde de bu tür üzücü vakaların yaşanmaması ve Kocasinan İlçesinde bulunan vatandaşların bilinçlendirilmesi amacı ile Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğünce 5 bin adet "Karbonmonoksit Zehirlenmesine Dikkat" başlıklı broşür bastırılmıştır. Broşürlerin 2 bin adedi 68 mahalle muhtarına verildi. Muhtarlar aracılığı ile vatandaşlarımıza dağıtımı sağlandı. Ayrıca 3 bin adet broşür ise Ekipler Amirliğimizin 20 motorize ekibi ve 3 yaya devriye görevlileri ile bağlı Polis Merkez Amirliklerimizin 7 motorize ekibi ve Cumhuriyet Meydanı nokta görevlileri tarafından, vatandaşlarımıza ve halkın yoğun olduğu bölgeler ile gecekondu bölgelerinde dağıtımı yapılmıştır." İfadesinde bulunuldu.
(AÖ-Y)

11.02.2013 15:27:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT