1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emniyetten Çocuklara "deniz Yıldızı" Projesi Malatya

Emniyetten Çocuklara "deniz Yıldızı" Projesi Malatya

Emniyetten Çocuklara deniz Yıldızı Projesi  Malatya
A+A-

Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından, sokakta satıcılık yapan çocuklar ile maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik "Deniz Yıldızı" adlı sosyal sorumluluk

Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından, sokakta satıcılık yapan çocuklar ile maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik "Deniz Yıldızı" adlı sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.
Emniyetin projesi kapsamında, Malatyapark AVM'de düzenlenen etkinlikte çocuklar sportif faaliyetlerde bulunurken, çeşitli eğlence programlarına katıldı. Emniyet Müdürü Mustafa Aygün de etkinliğe katılarak, çocuklarla birlikte bowling oynadı. Aygün, çocuklarla bir süre sohbet etti.
Deniz Yıldızı Projesi'ne şu anda 20 çocuğun katıldığını belirten Emniyet Müdürü Aygün, "Bu projeye yeni başladık. Amacımız; ilköğretim çağındaki öğrencilerimizi, bulundukları çevre itibariyle daha çok risk taşıyan, risk olarak bulundukları çevrelerden daha çok etkilenme durumu olan çocuklarımızı, tatili de vesile kılarak bir araya getirdik. Çocuklarımızı kendi aralarında kaynaştırmak ve çeşitli sosyal aktivitelerde buluşturmak istedik" dedi.
Proje kapsamına alınan çocukların, daha çok sokakta vakit geçirerek satıcılık yapanlardan oluştuğunu ve projeye dahil edilecek çocuk sayısının yaklaşık 60 olduğunu kaydeden Aygün, "Çocukların Elazığ'daki tarihi eserleri gezmeleri için gezi düzenledik. Hem kendi aralarında bir kaynaşma oluşturacaklar, hem de bulundukları çevrelerden uzaklaşmış olacaklar" diye konuştu.
(BK-SO-Y)

31.01.2013 17:29:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT