1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Emıtt'te "7 Bin 500 Dolarlık Baston"

Emıtt'te "7 Bin 500 Dolarlık Baston"

Emıttte 7 Bin 500 Dolarlık Baston
A+A-

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) sergilenen 7 bin 500 dolarlık yakut ve zümrüt işlemeli baston büyük ilgi görüyor. EMITT 17. kez kapılarını açtı. Dünyanın 5. en büyük tur

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) sergilenen 7 bin 500 dolarlık yakut ve zümrüt işlemeli baston büyük ilgi görüyor.
EMITT 17. kez kapılarını açtı. Dünyanın 5. en büyük turizm fuarı olan EMITT'te el emeği ürünler de dikkat çekiyor. Bitlisli baston ustası Cumali Birol'un yaptığı gümüş, yakut ve zümrüt işlemeli bastona 7 bin 500 dolar fiyat biçildi.
Yaptığı bastonların el emeği, göz nuru olduğunu ifade eden Cumali Birol, "3 bin yıllık geçmişi olan bastonculuğu yaşatmaya çalışıyoruz. Bu ürün de buna istinaden yapıldı. Oval gümüş kakma yaptıktan sonra içine zümrüt ve yakut işlemeli baston üretmeye çalıştık. Büyük bir alaka gördü. Bir bastonun Topkapı Sarayı'nda sergilenmesi noktasında söz aldık. Birisini satmak üzereyiz. Yoğun bir ilgi var. Bunları yaşatmak, ileriki nesillere aktarmanın planlarını yapıyoruz" dedi.
(RFK-RFK-ET-OK-Y)

25.01.2013 11:50:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT