1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. EMİTT FUARINDA, VAN STANDINA ZİYARETÇİ AKINI

EMİTT FUARINDA, VAN STANDINA ZİYARETÇİ AKINI

EMİTT FUARINDA, VAN STANDINA ZİYARETÇİ AKINI
A+A-

Bu yıl 17′ncisi düzenlenen, Dünyanın en büyük beşinci Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, 70 ülkeden 4500 katılımcının katıldığı fuar, Kültür ve Turizm Bakanı’nın da katıldığı törenle ziyaretçilere kapılarını açtı.

 

WanHaber.com - HABER MERKEZİ

Dünya'dan ve Türkiye' den profesyonel turizmcileri buluşturan EMİTT  fuarında 12’nci holde yer alan 100 metre kare üzerine kurulu  Van standı yine her zamanki gibi yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Van standını ziyaret eden Diğer İllerin Valilerini ve Ziyaretçileri, Van Valisi Münir Karaloğlu,  Vali  Yardımcısı  Atay Uslu, İl Kültür ve Turizm  Müdürü Muzaffer Aktuğ, Gevaş Kaymakamı Yusuf Güni ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı tarafından karşılandı. Van standını gezen misafirlere Van’ın Tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi vererek Van kahvaltısı ikram edildi.

Bu yıl, ilk kez güzellik iksiri olan ve birçok deri hastalığına iyi geldiği belirtilen ‘Vangölü’ suyundan Van standına gelen yerli ve yabancı  ziyaretçilere verilerek  Vangölü suyu hakkında bilgi verildi.  Özel yöntemlerle getirilerek fuar alanında hazırlanan akvaryumun içinde sergilenen  İnci Kefalleri  ziyaretçilerin ayrı bir ilgi odağı oldu.  Ayrıca  Fuar da YYÜ Kedievi’nden getirilen Van Kedileri,  her zamanki gibi ilgi odağı olmayı başarıyor, Van Kalesinde  bulunan Hüsrev Paşa Cami, Vangölü’nde ki Akdamar adasında bulunan Akdamar Kilisesinin Maketleri de ziyaretçilerin ayrı bir ilgi odağı oluyor. Van Oturma Gecesi’ ekibinin canlı performansı ile Van yöresinden türkülerle  ziyaretçilere  müzik ziyafeti sunulan Van standında,Van’nın meşhur kahvaltısı ikram edilerek.  ZiyaretçilereVan tanıtım Cd’si, kitap ve broşür hediye edildi.

Geçtiğimiz günlerde Uydu üzerinde Yayın yapmaya başlayan Van TV,  Van standından canlı yayın yaparak Van Tanıtım çalışmalarını tüm dünyaya canlı olarak aktardı.

 Van TV’nin Canlı Yayınına katılan Vali Karaloğlu, Asırlardır gizli bir hazine gibi saklı kalan,  Van’daki tarihi ve kültürel değerlerin açığa çıkarılarak,  Türkiye’ye  yanı sıra tüm Dünya’ya tanıttıklarını söyledi.

VAN ARTIK BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

Serhat kent Van’ın tanıtım çalışmalarına değinen Vali Karaloğlu, “Van’daki tarihi ve kültürel değerlerin tanıtım atağının bir etabı  olan EMİTT fuarına düzenli katılım sağlayarak, Van’daki tarihi ve kültürel değerleri tanıtıyoruz.  7 bin yıllık tarihi olan Van’ın tanıtımında gereken tüm çabalar sarf ediliyor.  Depremden sonra herkesin Van’da hayat bitti, Van kolay kolay eski günlerine geri dönemez dediği bir dönemde, 75 milyon insan Van için bir oldu ve Van bir yıl gibi kısa sürede toparlandı. Van yeniden hayata merhaba dedi. Depremden sonra Van’dan ayrılan insanlar için kimse artık Van’a dönmez dediler,  ama Van’a geri dönen insan sayısı  yüzde 100’dür.  Hatta Van’ın nüfusu yüzde 110 arttı da diye biliriz.  Van, bölgenin cazibe merkezi haline geldi.  Bundan sonra geçmişe değil geleceğe bakmamız lazım, artık kimse Van’ın önüne engel koymasın, herkes samimi bir şekilde Van’ın geleceği hakkında yardımcı olsun, Van’ın güzelliklerini hep birlikte tüm dünyaya tanıtalım” dedi. 

Van Belediyesinin Standını gezen Vali Karaloğlu, beraberinde Kültür Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ ile birlikte, başta Hakkari, Muş, Bitlis olmak  üzere bir çok ilin standını gezdi. Daha sonra Rescate Otel, Elit World Otel ve Green Park otelinin stantlarını ziyaretti.

Fuar standında Van Valiliği nin öncülüğünde; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, YYÜ Üniversitesi, VATSO, Elit World Otel Rescate Otel, Büyük Urartu Oteli, Tamara Oteli, Akdamar Oteli, Yakut Oteli, Haldi Oteli, Van Asya Fuarcılık, Ayanıs Turizm Seyahat Acentesi, , OldTuşba Turizm Seyahat Acentesi, Süphan Kahvaltı Salonu, Sütçü Kenan, temsilcileri yer alıyor.

 

İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar merkezinde, 12’nci holde bulunan  Van Standını  27 Ocak Pazar günü akşam saatlerine kadar ziyaret edebilirsiniz.

 

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT