1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'EMİTT 2016' sona erdi

'EMİTT 2016' sona erdi

'EMİTT 2016' sona erdi
A+A-

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 28-31 Ocak tarihleri arasında bu yıl 20'ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) sona erdi.

Fuarda Van'ı temsilen de stant açıldı. Fuar sonunda Van standına 'sempati' ödülü verildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Şemsettin Bozkurt ve Vanlı turizmcilerin de yer alarak Van'ın tanıtımına katkı sunduğu fuarın sonunda ödül töreni düzenlendi.

En sempati stant dalında ödülü Van standı aldı. Ödülü alan Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ; "İlimizin tanıtımına katkısı olacağına inandığımız EMİTT Fuarına katılım gösterdik. Standımız yoğun bir ilgi ile ziyaret edildi. Fuar sonunda da en sempatik stant ödülünü almış olduk. Emeği geçen bütün herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Van Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, DAKA'nın desteği, Van OSB, Van TÜRSAB, Kahvaltıcılar Derneği, Anadolu El Sanatlarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği, Rehberler Derneği ve Vanlı turizmcilerin katıldığı fuarda Van standının beklenen ilgiyi gördüğü kaydedildi.

Ancak gerek katılım konusunda bir birlikteliğin sağlanamamış olması, gerekse tanıtım esnasında kullanılan Van Kedisi kostümünün 'Van Kedisiyle alakasının olmaması' gibi konular da eleştirilerden payını alan bazı ayrıntılar oldu.

Prestij Gazetesi

A+A-

HABERE YORUM KAT