1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emet'ten Suriye'ye Yardım

Emet'ten Suriye'ye Yardım

Emetten Suriyeye Yardım
A+A-

Yeryüzü Doktorları Derneği (YYD) ile Beyazıt Bestami Vakıfı'nın ortaklaşa düzenlediği Suriyeli vatandaşlara yardım kampanyası çerçevesinde Emet ilçesinde, 20 günde toplanan bir kamyon dolusu giyecek,

Yeryüzü Doktorları Derneği (YYD) ile Beyazıt Bestami Vakıfı'nın ortaklaşa düzenlediği Suriyeli vatandaşlara yardım kampanyası çerçevesinde Emet ilçesinde, 20 günde toplanan bir kamyon dolusu giyecek, yiyecek ve 20 koli ilaç toplama merkezine sevk edildi.
"Bir ekmek, bir battaniye "sloganı ile gerçekleştirilen çalışma kapsamında Emet Tavşanlı ve Simav ilçelerinde toplanan yardımlar, 2 TIR vasıtası ile Kilis üzerinden Suriye'ye götürülerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak.
Emet Platformu bünyesinde toplanan yardım malzemeleri Simav'da bulunan depoya nakledildi.
Yeryüzü doktorları yönetim kurulu üyesi Muhammed Karabacak kampanyaya ilgi gösteren Emet halkına teşekkür ederken;" Bu anlamlı çalışmamızda bizlerden yardımlarını esirgemeyen Emet Kaymakamı Mete Buhara, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca ve Tavşanlı Kaymakamımız Numan Hatipoğlu'na teşekkürü bir borç biliyoruz. Toplanan yardımları, bizzat bizler Kilis üzerinden Suriye'ye geçerek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız"dedi.
(MS-EFE)

04.01.2013 15:10:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT