1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emeklileri Bir Çuval Patatesle Dolandırdılar

Emeklileri Bir Çuval Patatesle Dolandırdılar

Emeklileri Bir Çuval Patatesle Dolandırdılar
A+A-

Sakarya'nın Adapazarı ve Sapanca ilçesinde emekli vatandaşları kendilerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlisi olarak tanıtarak dolandıran 2 şahıs İzmir'de yakalandı. Edinilen bilgiye g

Sakarya'nın Adapazarı ve Sapanca ilçesinde emekli vatandaşları kendilerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlisi olarak tanıtarak dolandıran 2 şahıs İzmir'de yakalandı.
Edinilen bilgiye göre maaşlarını çeken emekli vatandaşları takip eden Zeki N. (46) ve Mehmet M. (24), ellerine aldıkları bir çuval patatesle emeklilerin evine giderek kendilerini 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı' görevlisi olarak tanıttı. Vakıf tarafından kendilerine patates gönderildiğini söyleyen zanlılardan biri patatesi teslim etmek için emekli vatandaşı ev dışarısına çıkarırken, diğer zanlı ise eve girerek değerli eşyaları ve emekli vatandaşların maaşını çaldı.
Bu yöntemle Adapazarı'nda 4, Sapanca'da ise 2 vatandaşı dolandıran zanlıların yakalanması için çalışma başlatan Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Sapanca ve Adapazarı İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen bilgi doğrultusunda şahısların izine İzmir'de ulaştı. Durumun İzmir Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesinin ardından harekete geçen ekipler, şahısları İzmir'de yakalayarak gözaltına aldı. Yakalanan 2 şahıs, Sakarya'ya getirilerek Sapanca Adliyesi'ne sevk edildi.
(MA-İÇ-GS-Y)

03.01.2013 15:28:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT