1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emekli Vatandaş Telefonla Bin Tl Dolandırıldı

Emekli Vatandaş Telefonla Bin Tl Dolandırıldı

Emekli Vatandaş Telefonla Bin Tl Dolandırıldı
A+A-

Ordu'da bir emekli vatandaş telefonla bin TL dolandırıldı. Edinilen bilgiye göre, Şirinevler Mahallesi'nde oturan 52 yaşındaki Ercan Güngör'ün telefon görüşmelerinden şüphelenen ailesi ve komşusu po

Ordu'da bir emekli vatandaş telefonla bin TL dolandırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Şirinevler Mahallesi'nde oturan 52 yaşındaki Ercan Güngör'ün telefon görüşmelerinden şüphelenen ailesi ve komşusu polisi aradı. Ordu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aileden Ercan Güngör'ün maaş aldığı bankayı öğrendikten sonra bankadaki hesaplarını bloke ettirerek kredi çekmesini engelledi.
Emniyet ekipleri Ordu'daki bankaların önünde şahsı aramaya başlarken, Ercan Güngör, dolandırıcılar tarafından kendisinden hesaba yatırılması istenen bin 500 TL'yi yatırmak için bir bankanın Yenimahalle şubesindeki ATM'ye gitti. Güngör, üzerinde bulunan bin 200 TL'yi dolandırıcıların verdiği hesaba yatırmaya çalıştı ancak ATM, 200 TL'yi kabul etmedi. Bin lirayı hesaba yatıran Ercan Güngör, dolandırıcıların istediği paranın tamamını yatırmak için bir başka şubeye para çekmeye gitti. Burada bekleyen polisler, Ercan Güngör'e dolandırıldığı haberini verdi. Polisin müdahalesi sayesinde 500 TL dolandırıcıların hesabına yatırılmaktan kurtarıldı.
Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
(RCP-SLH-Eİ-Y)

09.01.2013 19:20:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT