1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emekli Öğretmenden Nilüfer'e Yeni Okul

Emekli Öğretmenden Nilüfer'e Yeni Okul

Emekli Öğretmenden Nilüfere Yeni Okul
A+A-

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde emekli öğretmen ve eşi tarafından yaptırılan ilköğretim okulu törenle açıldı. Devlet ve hayırsever desteğiyle inşa edilen 32 derslikli Nesrin Fuat Bursalı İlköğretim Oku

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde emekli öğretmen ve eşi tarafından yaptırılan ilköğretim okulu törenle açıldı.
Devlet ve hayırsever desteğiyle inşa edilen 32 derslikli Nesrin Fuat Bursalı İlköğretim Okulu'nun açılışına Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gürsel, öğretmenler ve veliler katıldı. Fuat Bursalı'nın kendisini tekrar öğrencileriyle buluşturmak için başlattığı okul hayalinden buralara kadar gelindiğini ifade eden emekli öğretmen Nesrin Bursalı, "Emekli ikramiyeme yapılan ilaveyle bu okul yapıldı" dedi.
Vali Harput ise eğitim meselesine dikkat çekti. Bursa'da hayırsever insanları gördükçe duygulandığını belirten Harput, "Bu dünyada bırakmayan bir eser, ölünce onun yerinde yeller eser" diyerek Hazreti Mevlana'nın sözünü hatırlattı.
32 derslikli Nesrin Fuat Bursalı İlköğretim Okulu'na 9 Ekim 2009 tarihinde imzalanan protokolle 1 milyon TL nakdi bağış yapıldı. 2010 tarihinde inşaatına başlanan ve resmi açılışı bugün yapılan okul 2011-2012 eğitim öğretim yılına yetiştirildi.
(MŞ)

07.12.2012 18:27:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT