1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emekder 'mucit' Arıyor

Emekder 'mucit' Arıyor

Emekder mucit Arıyor
A+A-

Denizli Emek Çalışanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği(EMEKDER) 'Bir Fikrim Var' sloganıyla mucitler yarışması düzenleyecek. Denizli EMEKDER Yönetim Danışmanı Selim Demiralp, mucitler yarışmasında t

Denizli Emek Çalışanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği(EMEKDER) 'Bir Fikrim Var' sloganıyla mucitler yarışması düzenleyecek.
Denizli EMEKDER Yönetim Danışmanı Selim Demiralp, mucitler yarışmasında temel amaçlarının çıraklık eğitim gibi mesleki alanların cesaretlendirilmesi ve sanayi bölgelerinde çalışan insanların öne çıkarılması olduğunu söyledi. EMEKDER olarak Denizli'de bin 70 üyeleri olduğunu belirten Demiralp yarışmaya 14 yaş üzeri herkesin katılabileceğini ifade etti. Selim Demiralp mucit yarışmasına 15 Ocak-15 Mart tarihleri arasında başvurulacağını belirterek, "Bu yarışmadaki amacımız Denizli'de ilk olan mucit yarışmasıyla genç beyinlerin, parlak fikirlerin ortaya çıkması, Denizli'de yeni istihdam alanları oluşması ve genç beyinlerin cesaretlendirilmesidir. Bu yarışmayı çok önemsiyoruz. Özellikle sanayi, teknoloji, bilişim gibi 120 sektörde çalışan arkadaşların fikirlerinin hayata geçmesini istiyoruz. Sadece mucit ve icat yarışı değil fikir yarışı olacak bu. Dünya çapında ve Türkiye çapında proje geleceğini düşünüyoruz. Denizli'den bu fikirler çıkacaktır. Çıraklık eğitim ve sanayi bölgelerinde çalışan arkadaşların öne çıkarılması amacımız" dedi.
Demiralp birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye de bin TL ödül verileceğini kaydetti.
(EV-SK-Y)

16.01.2013 15:39:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT