1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elpek Bezi Tanıtımı Sürüyor

Elpek Bezi Tanıtımı Sürüyor

Elpek Bezi Tanıtımı Sürüyor
A+A-

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, bölgeye has yöresel ürün olan Elpek Bezinin tanıtımı ve desteklenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. İlk olarak Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçek

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, bölgeye has yöresel ürün olan Elpek Bezinin tanıtımı ve desteklenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
İlk olarak Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Hediyelik Eşya Fuarında Zonguldak Reyonu Elpek Bezi standına ziyarette bulundu. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış AK Parti Karadeniz Milletvekillerine Bakanlıkta kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan ve Özcan Ulupınar katıldı. Toplantı sonrası Elpek Bezinin işletmecileri Ünal Çifti ve Nilgün Efes Bakan Bağış'a Elpek bezi hakkında bilgi vererek destek istediler. Elpek bezinden örnekler hediye edildi. Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile de Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşmede Elpek Bezi hediye edilirken, tanıtımı için destek talep edildi. Bakan Günay, bu kültüre sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak konuyla yakında ilgileneceğini söyledi.
(SA-SA-Y)

11.12.2012 15:58:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT