1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elmacık Köyü Okulu Onarılacak

Elmacık Köyü Okulu Onarılacak

Elmacık Köyü Okulu Onarılacak
A+A-

Düzce'nin Gümüşova ilçesi Elmacık Köyü İlkokulu'nun onarımı için Özel İdare 2013 yılı bütçesinden ödenek ayrılacak. İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Hasan Arslan

Düzce'nin Gümüşova ilçesi Elmacık Köyü İlkokulu'nun onarımı için Özel İdare 2013 yılı bütçesinden ödenek ayrılacak.
İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Hasan Arslan, ilkokul ve anaokulu öğrencilerinin eğitimlerini bir arada görebilmeleri için onarılması kararlaştırılan Elmacık Köyü İlkokulu ile ilgili son gelişmeleri rapor haline getirdi.
Meclise sunulan raporda şu ifadeler yer aldı;
"Araştırmalar sonucunda okulun çatı ve kiremitleri onarılmış. Okulun taban kısmına da beton dökülmüştür. Okulun iç kısmında yapılması gereken değişikliğin plan ve projesinin de özel bir firmaya kaymakamlıkça yaptırılmış, plan ve projeye göre maliyet bedeli çevre ve şehircilik müdürlüğünce hesaplanarak tespit edilmiştir. Ancak Gümüşova Kaymakamlığı'nda bulunan ödeneğin ihale ve onarım için yeterli olmadığını, bunu okul onarımlarından sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü ile paylaştığımızda, 2013 yılı İl Özel İdare bütçesinin onayından sonra İl Milli Eğitim'e ayrılan ödenekten Gümüşova Kaymakamlığına Elmacık Köyü İlkokulu onarımı yapılması için ödenek aktarılacağı bilgisini aldık." Rapor meclis üyeleri tarafından onaylandı.
(AY)

03.01.2013 14:05:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT