1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Elişi sergisi düzenlendi

Elişi sergisi düzenlendi

Elişi sergisi düzenlendi
A+A-

Van İl Müftülüğü’nün yürüttüğü “Erdemli Kadından Erdemli Topluma” isimli SODES Projesi çerçevesinde elişi sergisi düzenlendi.

Değerler Kur’an Kursu’nda düzenlenen sergiye Van Valisi İbrahim Taşyapan ve eşi Nesibe Taşyapan, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve vatandaşlar katıldı.

Burada bir açıklama yapan İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Kur’an kursunda kadınlara yönelik değişik programların uygulandığını belirterek, bunun yanında oluşturulan kütüphane ile kadınların kitap okuma fırsatını da bulduğunu söyledi. Kur’an kursunda ‘Erdemli Kadından Erdemli Topluma Projesi’ kapsamında ikinci sergilerini açtıklarını ifade eden Arvas, “Bugün de burada el sanatlarının açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu el sanatları sergimiz, burada okuyan Kur’an kursu öğrencilerimiz ve mahalleden gelen hanımefendiler tarafından ortaklaşa düzenlendi. Burada hanımlara yönelik el sanatları ve diğer kültürel etkinlikler gerçekleştiriliyor” dedi.

Kur’an kursu bahçesinde oluşturulan çocuk oyun alanı sayesinde kadınların rahatça gelebildiklerini dile getiren Arvas, “Gün geçtikçe buraya ilgi daha da artmaktadır. Çünkü buraya gelen hanımlar, çocuklarıyla birlikte geliyor. Burada oluşturduğumuz çocuk oyun parkı sayesinde hanımlar, rahatça etkinliklerini yapıyor, çocuklar da sıkılmadan oyun oynayabiliyorlar. Adeta bir kreş niteliği taşıyor” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında başka mahallelerde de kursların açıldığını sözlerine ekleyen Arvas, “El sanatları sergimiz, kursiyerlerimizin 4 aylık çalışmalarının bir sonucudur. İnşallah hanımlara yönelik bu projemiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT