1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Elinin Hamuruyla Erkeklere Taş Çıkartıyor

Elinin Hamuruyla Erkeklere Taş Çıkartıyor

Elinin Hamuruyla Erkeklere Taş Çıkartıyor
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 5 çocuk annesi Sezin Ayaşoğlu, mermercilik yaparak ekmek parası kazanıyor. 7 yıldır kocasına yardımcı olan Sezin Ayaşoğlu, eşi Arif Ayaşoğlu'nun 3,5 ay önce hayatın

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 5 çocuk annesi Sezin Ayaşoğlu, mermercilik yaparak ekmek parası kazanıyor.
7 yıldır kocasına yardımcı olan Sezin Ayaşoğlu, eşi Arif Ayaşoğlu'nun 3,5 ay önce hayatını kaybetmesi üzerine atölyenin sorumluğunu üzerine aldı. Küçük Sanayi Sitesi'ndeki atölyesinde oğullarıyla birlikte granit taşlardan mutfak tezgahları, yer döşemeleri ve duvar kaplamaları yapan Ayaşoğlu işini severek yaptığını söyledi. Taş işlemeyi sevdiğini anlatan Sezin Ayaşoğlu, "7 yıldır bu işi yapıyorum. Severek yapıyorum. Dışardan bakınca tozlu çamurlu bir iş gibi görünüyor. Gerçekte hoş bir iş; dünyanın değişik yerlerinden gelen granitleri işlemek hoşuma gidiyor. Eşim öleli 3 buçuk ay oldu. Tek başıma değil, ama çocuklarımın desteğiyle bu işi devam ettirmeye çalışıyorum. Bazen bu işi dışardan erkek işi olarak görüyorlar. Beni görünce şaşırıyorlar. Bildikten sonra yapılamayacak iş yok" dedi.
Atölyede annesiyle birlikte çalışan Berk Ayaşoğlu da, "Biz 4 erkek, bir de kız kardeşiz. Babam vefat ettikten sonra annem işi üstlendi. Daha önce zaten çalışıyordu. Annem ve kardeşlerimle bu işi devam ettirmeye başladık. Kardeşlerim okuyor. Tatillerde onlar da geliyor. Gerçekten bazı erkeklerin bile yapmaktan çekindiği bu işi 45 kiloluk annem yapıyor" diye konuştu.
(FT-SŞ-MŞ)

19.02.2013 17:01:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT