1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elif Beldesinde 31 Bin Metrekare Üzerine Kurulan Parkta Çalışmalar Sürüyor

Elif Beldesinde 31 Bin Metrekare Üzerine Kurulan Parkta Çalışmalar Sürüyor

Elif Beldesinde 31 Bin Metrekare Üzerine Kurulan Parkta Çalışmalar Sürüyor
A+A-

Gaziantep'in Araban ilçesine bağlı Elif beldesinin ilk parkı olma özelliğini taşıyan 31 bin metrekarelik alanda kurulan park çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor. 18 yıldan beri belediyelik oldukl

Gaziantep'in Araban ilçesine bağlı Elif beldesinin ilk parkı olma özelliğini taşıyan 31 bin metrekarelik alanda kurulan park çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor.
18 yıldan beri belediyelik olduklarını ve 3 bin 600 nüfuslu beldede bugüne kadar bir tek parkın dahi yapılmadığını söyleyen Elif Belde Belediye Başkanı İbrahim Çobanoğlu, "2009 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti'den belediye başkanı adayı oldum. Adaylık sürecimde seçim çalışmaları yaptığımda, evlere gidip oy istediğimde, belde halkının seçildiğim zaman 'ilk iş olarak beldeye bir park yaptıracaksın' talepleri üzerine, belde halkına verdiğim park sözümü yerine getirmek için, belediyemizin imkanlarını zorlayarak, beldenin ortasında ilk olarak 7 bin metrekare olarak yapımına başladığımız ve şimdi 31 bin metrekarelik alana yükselttiğimiz beldemizin ilk ve tek parkı olma özelliğini taşıyan parkta, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İçerisinde 1 kafeterya, 3 çay ocağı, 10 kamelya, bayanlar için yürüyüş parkuru, 1 futbol ve 1 voleybol sahası ile sportif faaliyetlerin yapılacağı alan, çocuk oyun grubu, yetişkinler için jimnastik spor grubu da bulunacak. Ağaçlandırma ve değişik süs bitkileri ile çiçeklerin de olacağı parkta çalışmalarımız tamamlandığında, Elif beldesi 31 bin metrekarelik alana yaptığımız parkıyla bölgenin en büyük ve modern parkına kavuşmuş olacak" ifadelerini kaydetti.
(AI-MAD-SO-Y)

08.12.2012 12:42:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT