1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elektrikte Tarife Dönemi

Elektrikte Tarife Dönemi

Elektrikte Tarife Dönemi
A+A-

UEDAŞ Çanakkale il Müdürü Volkan Arpacı, elektrik dağıtım hizmetinde GSM şirketleri gibi tarife paketleri olabileceğini söyledi. Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi İl Müdürü Volkan Arpacı, Çana

UEDAŞ Çanakkale il Müdürü Volkan Arpacı, elektrik dağıtım hizmetinde GSM şirketleri gibi tarife paketleri olabileceğini söyledi.
Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi İl Müdürü Volkan Arpacı, Çanakkale Radyo Boğaz'da yayınlanan bir programa konuk oldu. Çanakkale'deki elektrik tüketimi konusunda açıklamalar yapan Arpacı, "2010'da Çanakkale kayıp ve kaçağın en az olduğu ildi. Bunun bazı büyük firmaların çok büyük oranda elektrik tüketmesinin sonucu olduğu iddia ediliyordu. Şu an o firmalar kendi elektriğini kendi üretiyor. Ama hala bizim kaçak oranımız az. Bu başarı onların değil, Çanakkale halkının başarısıdır. Buradan Çanakkale halkına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.
Arpacı, "Özelleşme genel olarak bir avantaj. Kısaca ana hatlarıyla bilgi vermek gerekirse Çanakkale de dahil olmak üzere özelleştirme oldu. Çanakkale Bursa bölgesinde, kayıp kaçak oranı 6.9 oranına sabitlendi. Bunun üzerine çıkılması vatandaşları ilgilendirmiyor. Üzerine çıkılması durumunda miktar vatandaşımızın cebinden çıkmıyor. Kaçak kullanım, devlet ve vatandaşlarımız için kötü bir durumdur" diye konuştu.
Elektrik kesintilerinden de bahseden Arpacı, "Biz sadece Çanakkale merkezde değil, tüm ilçe ve köylerde hizmet veriyoruz. Devletin bir kuralı var. Yapmış olduğunuz bir tesisi en az 20 senelik yapmak zorundasınız ve faal halde kullanmalısınız. Esenler Mahallesinde elektrik hattı şu an yer altına alınmadı. Direk ara mesafeleri kısaltıldı ve rüzgara karşı bir çalışma yapıldı. İnsanlar bizden hizmeti parası karşılığı alıyorlar. Biz başka alternatifimiz yok diye düşünmüyoruz, dahası her şeyi en iyi şekilde planlamaya çalışıyoruz. Bir saniyelik elektriğin gitmesi bile bizi çok etkiliyor. Elektrik ne yazık ki teknolojik olarak değişik bir yapıya sahip" şeklinde konuştu.
Önümüzdeki süreçte elektrik kullanma alışkanlarına göre tarifeler hazırlanabileceğini söyleyen Arpacı, "Senede 25 bin kilovatın üzerindeki tüketicilerimize indirim yapılacak. Devletin önümüzdeki süreçte bu rakamı sıfıra kadar çekmesi söz konusu. Bunun güzelliği şu; çeşitli cep telefonu operatörleri var. Bunlar çeşitli tarifeler sunuyor. Elektrikte de bunun aynısının olması planlanıyor" dedi.
(GD-MŞ)

05.01.2013 12:02:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT