1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Elektrik ve doğalgaza zam yapılacak mı?

Elektrik ve doğalgaza zam yapılacak mı?

Elektrik ve doğalgaza zam yapılacak mı?
A+A-

Elektrik ve doğalgaz zamlanacak mı? Elektrik ve doğalgaza zam var mı sorusuna Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız cevap verdi. Bakan Yıldız yaptığı açıklamada önümüzdeki aylarda elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacağını belirtti.

Elektrik ve doğalgaza zam yapılacak mı? Elektrik ve doğalgaz zamlanacak mı? Elektrik ve doğalgaza zam var mı sorusuna Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız cevap verdi. Bakan Yıldız yaptığı açıklamada önümüzdeki aylarda elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacağını belirtti. 


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaptığı açıklamada önümüzdeki ay doğalgaz ve elektriğe zam olmayacağını belirtti.

ZAM YOK

Kayseri Valiliği’nin şehit aileleri ve gaziler için verdiği iftar programına katılan Bakan Yıldız, gazetecilerin sorularını cevapladı. Enerji maliyetlerinin arttığını vurgulayan Yıldız, önümüzdeki günlerde fiyatlarda düşüş beklentilerinin olduğunu ve bu nedenle doğalgaz ve elektriğin aynı fiyatlardan vereceklerini söyledi.

AYNI FİYATLA DEVAM EDİLECEK

Bakan Yıldız şunları söyledi: “Yarın itibariyle artık doğalgaz ve elektrik konusunda bunun da kararını vererek açıklamamız gerekiyor. Bizim maliyetlerimiz çok arttı. Özellikle hem dolar fiyatında döviz fiyatları itibariyle parite arttı TL karşısında hem de ham petrol fiyatları arttı. Özellikle bu Irak’taki siyasi istikrarsızlıklardan kaynaklanan sebepler bizi maliyetlerde bir hayli zorladı. Ama biz inşallah eski fiyatlarımızla devam edeceğiz. Bu fiyatların düşeceğini bekliyoruz. Yoksa maliyetlerimizin zorlandığı çok açık. Ama hem ham petrol fiyatlarının hem de döviz fiyatlarının önümüzdeki günlerde düşeceğini öngörüyoruz. O yüzden elektrik fiyatlarını önümüzdeki 3 ay içinde Temmuz, Ağustos ve Eylül’de, doğalgaz fiyatları da aylık düzenlendiği için Temmuz ayında aynı fiyatlarla devam edeceğiz” diye konuştu.

Bakan Taner Yıldız, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bir soruya da “Önümüzdeki süreçte göreceğiz hep beraber. Ülkemiz için, bölgemiz için inşallah hayırlı ve güzel sonuçlar olacağına inanıyorum. Hem Kayserimiz hem ülkemiz bu manada üzerine düşeni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT