1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elektrik Direkleri Can Güvenliğini Tehdit Ediyor

Elektrik Direkleri Can Güvenliğini Tehdit Ediyor

Elektrik Direkleri Can Güvenliğini Tehdit Ediyor
A+A-

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Atatürk Mahallesi'nde dikilmek için bırakılan elektrik direkleri mahalle sakinlerine korkulu anlar yaşatıyor. Mahalle sakinleri, yetkilileri defalarca uyarmalarına rağmen

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Atatürk Mahallesi'nde dikilmek için bırakılan elektrik direkleri mahalle sakinlerine korkulu anlar yaşatıyor. Mahalle sakinleri, yetkilileri defalarca uyarmalarına rağmen elektrik direklerinin hala yerlerine yerleştirilmediğini söyledi.
Özel bir firma, aldığı ihalesinin ardından geçtiğimiz ay eskiyen telleri ve demir direkleri yenilemek üzere direklerin yerlerini kazarak dikime hazır hale getirdi. Ancak iki hafta geçmesine rağmen beton direklerin demir aksamları sokak ortasında bırakıldı. Her en bir kaza olabileceğinden tedirgin olan mahalle sakinleri ve esnaf, "Mahallenin eskiyen direkleri ve telleri yenilenecek diye çok sevindik. Ancak beton direklerin demir aksamları takıldıktan sonra öylece bırakıldı. İşte gördüğünüz gibi sokağın ortasına böylece bıraktılar. Her an birinin üzerine düşecek ya da bir araç direğe çarpacak diye tedirginiz. Yetkililere defalarca hatırlatmamıza rağmen ha bugün ha yarın diyerek bizi oyalıyorlar. Birinin üzerine düşüp zarar vermesinden korkuyoruz. Bu direkleri düzeltmek için birilerinin zarar görmesi mi gerekir. Yetkililerin bu direklerin düzeltilmesi hususunda duyarlı olmasını bekliyoruz. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı" diyerek duruma tepki gösterdiler.
(MD-Y)

19.01.2013 10:09:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT