1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elbim'de Yüzde 100 Başarı Tekrarlandı

Elbim'de Yüzde 100 Başarı Tekrarlandı

Elbimde Yüzde 100 Başarı Tekrarlandı
A+A-

Almanya aile birleşimi vizesi almak için Elbim Dil Kursları'nda eğitim alan 26 kursiyerin 26'sı da yapılan sınavda başarılı oldu. Elbim Dil Kursları, A1 düzeyinde yaptığı sınavda yine yüzde 100'lük b

Almanya aile birleşimi vizesi almak için Elbim Dil Kursları'nda eğitim alan 26 kursiyerin 26'sı da yapılan sınavda başarılı oldu.
Elbim Dil Kursları, A1 düzeyinde yaptığı sınavda yine yüzde 100'lük başarı elde etti. Elbim Kurs Merkezi'nde yapılan törende sertifikalarını alan kursiyerlerin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. Elbim Almanca Bölümü Başkanı Ayşe Çetin, 2007 yılında Almanya'da çıkmış olan Aile Birleşimi Yasası ile Almanya'ya gitmek isteyen öğrenciler için eğitim çalışmalarını başlattıklarını ve 5 yılda da bu konuda uzmanlaştıklarını söyledi. Çetin, 2013 Ocak ayında bir sınav yaptıklarını ve sınava katılan herkesin başarılı olduğunu belirterek, "Şu ana kadar 3 bin 700'den fazla öğrenciyi Almanya'ya gönderdik. 26 Ocak 2013 tarihinde yapılan sınava 26 öğrenci katıldı ve 26 kursiyerimizin tamamı 60 puan ve üzeri alarak bu sınavı geçmeye hak kazandı. Şuanda sertifikalarını dağıttık. Ben öğrencilerime bundan sonra Almanya'daki hayatlarında başarılar diliyorum." dedi.
Kursta başarılı olan öğrenciler ise, 3 ay süresince alınan eğitimin kendilerini Almanca konusunda yeterince bilgi sahibi yaptığını, bu konuda kendilerine destek olan hocalarına teşekkür ettiklerini ifade etti. Almanya'ya gitmek için son engellide Elbim sayesinde başarıyla geçtiklerini söyleyen kursiyerler kursun Almanya'daki hayatlarına yön vereceğini de söyledi.
Elbim kursiyerlerinden Cansu Koca, başarılı bir eğitim süreci geçirdiklerini belirterek, "3 aylık bir eğitimin sonucunda Elbim'in bana kazandırdığı şeyler için hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Elbim ortamı bir aile ortamıdır. Özellikle arkadaşlıklar ve hocalar çok sıcak. Buradaki hocalarımız arkadaş gibi davranıyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Kursiyer İbrahim Durmuş ise başta öğretmenleri olmak üzere tüm Elbim çalışanlarına teşekkür ederek, "Kursa başladığımızda büyük bir korkumuz ve heyecanımız vardı. Bu korkumuzu ve heyecanımızı yenmemizde hocalarımız çok yardımcı oldu. Bu yüzden hepsine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten kendilerine minnettarım. Yurtdışına gittiğimizde günlük hayatta bize kolaylık sunacak eğitimi aldık. Bizim buradaki öğrenme hevesimize öğretmenlerimizin kalitesi de eklenince gerçekten başarılı bir sınav geçirdik. Arkadaşlarımızın tamamı yapılan sınavda başarılı oldu. Bizden sonra Almanya'ya gitmek isteyecek arkadaşlarımızın da Elbim'e kayıt yapmaları halinde bizim gibi aynı başarıyı göstereceklerinden eminim" şeklinde konuştu.
(BB-HD-Y)

24.01.2013 12:55:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT