1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığlı Kadınlar Mikro Kredilerle İş Yeri Açıyor

Elazığlı Kadınlar Mikro Kredilerle İş Yeri Açıyor

Elazığlı Kadınlar Mikro Kredilerle İş Yeri Açıyor
A+A-

Elazığ'da, mikro kredilerle iş yeri açan ev hanımları aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Sanayi Mahallesi'nde mikro kredi alarak iş yeri açan Fadime Karataş adlı vatandaş, sadece el işi yaptığını,

Elazığ'da, mikro kredilerle iş yeri açan ev hanımları aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
Sanayi Mahallesi'nde mikro kredi alarak iş yeri açan Fadime Karataş adlı vatandaş, sadece el işi yaptığını, fakat bunu nasıl pazarlayacağını bilmediğini söyledi. Aldığı mikro kredi ile kendini güncelleştirdiğini belirten Karataş, "Evdeki tüm bayanlara diyorum bu krediden faydalanın. Bu kredinin zararı yok. Daha ilerde aktif ve güncel halle getirmek istiyorum. Bu işyerinde çalışan kişinin fazla olmasını istiyorum. Evde oturmasınlar kısırlar pastalar yemesinler. Ailelerine katkıda bulunsunlar" dedi.
Rüstempaşa Mahallesi'nde mikro kredi ile işyeri açan doğuştan engelli Zekiye Yaksel de, daha önce hiçbir iş yapmadığını belirterek, devletin verdiği mikro krediyle bujiteri dükkanı açtığını söyledi. Yüksel, "Sürekli evde oturuyordum. Çok sıkılıyordum. Mikro kredi alarak bu iş yerini açtım. Herkese öneriyorum. Bayanların kendi öz güvenini kazansın. Herkese tavsiye ederim. Şimdi çok güzel bir iş yerim var. Canım sıkılmıyor. Hanımlar evlerine katkıda bulunur" diye konuştu.
(EK-YRT-AŞ-Y)

30.01.2013 16:46:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT