1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığ'da Yıkım Gerginliği

Elazığ'da Yıkım Gerginliği

Elazığda Yıkım Gerginliği
A+A-

Elazığ'da 7 katlı bir binanın yıkım çalışmaları sırasında dairelerinin zarar gördüğünü ileri süren bitişikteki apartmanın sakinleri ile yıkımda görevli müteahhit firma işçileri arasında gerginlik yaşa

Elazığ'da 7 katlı bir binanın yıkım çalışmaları sırasında dairelerinin zarar gördüğünü ileri süren bitişikteki apartmanın sakinleri ile yıkımda görevli müteahhit firma işçileri arasında gerginlik yaşandı.
Edinilen bilgilere göre, Zübeyde Hanım Caddesi'nde sağlam olmadığı gerekçesiyle yıkılması kararlaştırılan ve bir süre önce tahliye edilen 7 katlı binada, müteahhit firma işçileri tarafından iş makineleriyle yıkım çalışması başlatıldı. Çalışmalar sırasında bitişikteki 7 katlı apartmanın bazı dairelerinin zarar gördüğü iddia edildi. Duvarları yıkılan dairelerin sahipleri ile çalışmalarda görevli işçiler arasında tartışma yaşandı. Polis ekiplerinin uyarısı ve çevredekilerin araya girmesiyle taraflar sakinleştirildi. Evi hasar gören Güner Ural, binanın yıkımına bir ay önce karar verildiğini ve önlem alınması için gerekli yerlere başvurduklarını belirterek, "Belediyeye müracaatımızı yaptık, savcılığa müracaatımızı yaptık, böyle bir bina yıkılacak, gerekli tedbiri alın dedik. Defalarca kendilerini ikaz ettim, hiltiyle yıkın kardeşim, kepçe vurmayın dedim. Yıkım başladığında evde değildim camideydim. Camiden çıktım, karşı taraftan seyrediyordum. Çok şükür bir şey olmadı, ön tarafı aldılar dedim. Eve geldim bir baktım ki duvar gitmiş" dedi. Evi hasar gören Mufide Ural ise yıkım sırasında çok sayıda evin hasar gördüğünü belirterek, "Balkonlarımız bile yıkıldı. Biz defalarca belediye ye polise telefon etmemize rağmen kimse ilgilenmedi. Biz hilti ile yıkılsın dedik. Bunlar kepçe ile yıkmaya başladı ne yapacağımızı bilmiyorum" diye konuştu.
(EK-YRT-AŞ-Y)

29.01.2013 12:14:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT