1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığ'da 'çocuklarda Ve Gençlerde Dikkat Eksikliği' Konferansı Elazığ

Elazığ'da 'çocuklarda Ve Gençlerde Dikkat Eksikliği' Konferansı Elazığ

Elazığda çocuklarda Ve Gençlerde Dikkat Eksikliği Konferansı  Elazığ
A+A-

Elazığ Belediyesi ile Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği'nin ortaklaşa düzenleyeceği 'Çocuklarda ve Gençlerde Dikkat Eksikliği' konulu konferansın, 17 Ocak Perşembe günü yapılacağı bildi

Elazığ Belediyesi ile Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği'nin ortaklaşa düzenleyeceği 'Çocuklarda ve Gençlerde Dikkat Eksikliği' konulu konferansın, 17 Ocak Perşembe günü yapılacağı bildirildi.
Belediye Kültür ve Kongre Merkezi'nde saat 13:00'da başlayacak konferansı, Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde görevli Uzm. Dr. Adil Zorlu sunacak. Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu bu konularda amaçlarının halkı bilinçlendirmek ve toplumda aile içi sorunlara dikkat çekmek olduğunu ifade etti. Başkan Selmanoğlu, 17 Ocak Perşembe günü saat 13.00'da başlayacak ve Uzm. Dr. Adil Zorlu'nun sunacağı konferansı isteyen vatandaşların rahatlıkla izleyebileceğini söyledi. Uzm. Dr. Zorlu ise, "Dikkat eksikliği genelde okulda ders dinleyememe, evde ödev yapamama, dağınıklık, sınavlarda bildiğini bile unutma şeklinde kendini gösteriyor. Eğer dikkat zamanla ve tedavi ile gelişmezse yetişkin hayatta da dağınıklık, unutkanlık, iş hayatında sorumlulukları ihmal etme, ailede yeterince sorumluluklarını yerine getirememe, ödemelerini vaktinde yapamama, randevularına ve işine vaktinde gidememe söz konusudur" dedi.
(EK-YRT-AKK-Y)

10.01.2013 16:36:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT