1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığ'da Bayat Ekmek Konteynırları Hazırlandı

Elazığ'da Bayat Ekmek Konteynırları Hazırlandı

Elazığda Bayat Ekmek Konteynırları Hazırlandı
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Ocak'ta başlangıcını verdiği 'Ekmek İsrafı' kampanyasına Elazığ Belediyesi'nden destek geldi. ''Ekmek Nimettir'' diyen Elazığ Belediyesi "Elazığ Ekmek İsraf Etmiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Ocak'ta başlangıcını verdiği 'Ekmek İsrafı' kampanyasına Elazığ Belediyesi'nden destek geldi. ''Ekmek Nimettir'' diyen Elazığ Belediyesi "Elazığ Ekmek İsraf Etmiyor" kampanyasını başlattı.
Kampanya Elazığ Valisi Muammer Erol ve Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu tarafından Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nde yapılan bir törenle başlatıldı. Belediye tarafından hazırlanan 100'e yakın bayat ekmek toplama kutusu ve bayat ekmek toplama aracı ile hazırlanan afişler kamuoyuna tanıtılırken, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda yapmış olduğu açıklamanın ardından kendilerinin de süratli bir şekilde harekete geçtiğini söyledi. Selmanoğlu, "Bayat ekmeklerin çöpe atılmaması için belediye olarak bayat ekmek toplama kutuları hazırladık ve yeni bir araç alarak bu kampanya için hizmete geçirdik. Şehrin farklı noktalarına bırakacağımız 100 bayat ekmek toplama kutumuza bundan böyle hemşehrilerimiz bayat ekmeklerini bırakacaklar ve bu ekmekler ekiplerimiz tarafından toplanarak, barınma merkezimizdeki hayvanlara dağıtılacak. Elazığlı hemşehrilerimizden de bizlere destek vermelerini istiyor, öncelikle ekmekleri israf etmemelerini istiyor, kalan ekmekleri de çöplere değil de bayat ekmek toplama kutularımıza bırakmalarını rica ediyoruz" dedi. Başkan Selmanoğlu kampanyaya desteklerinden dolayı Elazığ Valisi Muammer Erol'a teşekkür ederek, çalışmanın hayırlı olması temennisinde bulundu. Elazığ Belediyesi'ni çalışmalarından dolayı tebrik eden Elazığ Valisi Muammer Erol ise, "Sağolsun belediye başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ekmek israfı konusunda ki talimatları doğrultusunda güzel bir hizmete imza atıyor. Bende bir kez daha kendilerini tebrik ediyor ve temel gıda maddemiz olan ekmeğin nimet diyince aklıma gelen ilk şey olduğunu, ekmeğin başımızın üzerinde yeri var sözlerimizi hatırlatmak istiyorum. Vatandaşlarımızın da bu kampanyaya desteklerini bekliyorum" diye konuştu.
(EK-YRT-MO-Y)

14.02.2013 17:45:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT