1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığ'da 35 Mahkum Tahliye Edildi

Elazığ'da 35 Mahkum Tahliye Edildi

Elazığda 35 Mahkum Tahliye Edildi
A+A-

Denetimli serbestlik için aranan 'Açık ceza infaz kurumunda cezasının son 6 ayını kesintisiz olarak geçirme' şartının askıya alınması ile Elazığ'da 35 mahkum tahliye edildi. Elazığ Cumhuriyet Başsav

Denetimli serbestlik için aranan 'Açık ceza infaz kurumunda cezasının son 6 ayını kesintisiz olarak geçirme' şartının askıya alınması ile Elazığ'da 35 mahkum tahliye edildi.
Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan edinilen bilgiye göre, yasadan Elazığ Açık Cezaevi'nde bulunan 160 mahkumun yararlanacağı bildirildi. Yasanın çıkmasıyla bugün Elazığ Açık Cezaevi önünde mahkum yakınlarının heyecanlı bekleyişleri gün boyu devam eti. İsminin açıklanması istemeyen mahkum yakınları, "Çıkan yasadan memnun olduk emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi. Tahliye olan mahkumlar ise duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Tahliye olan mahkumların yakınları cezaevi önünde birbirlerine sarılarak hasret giderirken, bazı mahkumlarda tahliye işlemlerinin infaz memurlarından kaynaklanan gecikme ile ağır işlediğini söyledi.
(EK-YRT-Y)

01.02.2013 17:28:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT