1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığ Medicalpark Hastanesi'nde Akciğer Tümörleri Merkezi Kuruluyor

Elazığ Medicalpark Hastanesi'nde Akciğer Tümörleri Merkezi Kuruluyor

Elazığ Medicalpark Hastanesinde Akciğer Tümörleri Merkezi Kuruluyor
A+A-

Elazığ Medicalpark Hastanesi'nde, Prof. Dr. Yalçın Karakoca başkanlığında çok branş merkezli çalışacak akciğer kanseri merkezi kurulacağı belirtildi. Prof. Dr. Karakoca, haftanın belirli günlerinde

Elazığ Medicalpark Hastanesi'nde, Prof. Dr. Yalçın Karakoca başkanlığında çok branş merkezli çalışacak akciğer kanseri merkezi kurulacağı belirtildi.
Prof. Dr. Karakoca, haftanın belirli günlerinde Medicalpark Elazığ Hastanesi'nde tedavi yöntemini ekibi ile birlikte gerçekleştireceğini söyledi. Bölgede yaklaşık 25 milyon insanın yaşadığını belirten Prof. Dr. Karakoca, yıllık 25 bin yeni hastanın teşhis edildiğini kaydetti. Bu hastaların çoğunun ileri evrede teşhis edildikleri için uzun yaşama şansını kaybettiğini aktaran Korakoca, "Hastaların kanser tedavisini tamamlayabilmeleri ve hastalığın yol açtığı komplikasyonlardan korunabilmeleri için kemoterapi ve radyoterapi yanında Terapötik Bronkoskopi'de bu merkezde standart tedavi olarak uygulanmaktadır. Terapötik Bronkoskopi sayesinde hastaların yaşam kalite ve sürelerinin maksimum düzeye çıkardığını ve tıkanıklık nedeniyle hastaların ölümleri engellenebilecek" dedi.
(EK-AKK-Y)

18.01.2013 12:55:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT