1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elâzığ Cezaevi'nde Mahkumlar Koğuşu Yaktı 5 Yaralı !

Elâzığ Cezaevi'nde Mahkumlar Koğuşu Yaktı 5 Yaralı !

Elâzığ Cezaevi'nde Mahkumlar Koğuşu Yaktı 5 Yaralı !
A+A-

Cezaevi İsyan haberi Elazığ'dan...Dün Eskişehir H Tipi cezaevinde mahkumlar isyan çıkarmıştı bugünde Elazığ E tipi Kapalı Cezaevi'nde mahkumlar koğuşu ateşe verdi. 4 mahkum 1 gardiyan dumandan zehirlendi.

Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’nde mahkumlar bir koğuşu ateşe verdi. Dumandan zehirlenen 4 mahkum, 1 gardiyan hastaneye kaldırıldı.

 


Edinilen bilgiye göre, Elazığ-Malatya yolu 5. kilometresinde bulunan Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki bir koğuşta saat 19.30 sıralarında mahkumlar, Eskişehir’deki cezaevinde, cezaevi koşullarının olumsuzluğunu bahane ederek eylem yapan ve yaralanan 11 mahkuma destek vermek için bir koğuşu ateşe verdi. Cezaevi görevlileri tarafından müdahale edilen yangın söndürüldü. Olayda 4 mahkum ve 1 gardiyan dumandan zehirlendi. Mahkumlar ile gardiyana cezaevine gelen ambulanslardaki sağlık görevlileri müdahale etti. Daha sonra 4 mahkum ile 1 gardiyan ambulanslarla Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 


Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT