1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığ Belediyesi'nden Yeni Mezar Alanı

Elazığ Belediyesi'nden Yeni Mezar Alanı

Elazığ Belediyesinden Yeni Mezar Alanı
A+A-

Elazığ Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilerleyen yıllarda mezar yeri sıkıntısı yaşanmaması adına çalışma başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı iş makineleriyle Elazığ Belediy

Elazığ Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilerleyen yıllarda mezar yeri sıkıntısı yaşanmaması adına çalışma başlattı.
Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı iş makineleriyle Elazığ Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü koordinesinde Asri Mezarlık'ta bir çalışma yapan ekipler, tepe konumunda olan alanları daha kullanışlı bir yapıya getirerek 20 bin kişilik yeni mezarlık alanını şehre kazandırdı. Elazığ Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürü Mehmet Durna, 20 bin kişilik mezar alanının hazır olduğunu ve bu konuda 10 yıl boyunca mezar yeri sıkıntısı yaşanmayacağını belirtti. Durna, "İnsanların gerek defin ve gerekse kabir ziyaretleri gerçekleştirirken ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması ve kabirlerin belirli bir plan dahilinde oluşması adına bu çalışmayı yaptık. Bunun sonucunda ilimizde en az 10 yıl boyunca mezar yeri sıkıntısı yaşanmayacak" dedi.
(EK-AKK-Y)

16.01.2013 14:16:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT