1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elazığ Belediyesi'nden Kamu Mali Kontrol Kanunu Eğitimi

Elazığ Belediyesi'nden Kamu Mali Kontrol Kanunu Eğitimi

Elazığ Belediyesinden Kamu Mali Kontrol Kanunu Eğitimi
A+A-

Elazığ Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü tarafından 5018 sayılı Kamu Mali Kontrol Kanunu hakkında kamu kurum çalışanlarına yönelik eğitim verildi. Belediye meclis salonunda yapılan eğitime Elazığ Be

Elazığ Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü tarafından 5018 sayılı Kamu Mali Kontrol Kanunu hakkında kamu kurum çalışanlarına yönelik eğitim verildi.
Belediye meclis salonunda yapılan eğitime Elazığ Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü Murat Alsu ile belediye birim müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra, Elazığ Valiliği ile 8. Kolordu Komutanlığı ve Fırat Üniversitesi'nden yetkili memurlar katıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu Eski Daire Başkanlarından ve Maliye Bakanlığı eski baş kontrolörlerinden Erkan Karaaslan tarafından katılımcılara 5018 sayılı Kamu Mali Kontrol Kanunu ile iç kontrol ve Sayıştay denetimleri hakkında bilgiler verilirken, gelen sorularda yine Erkan Karaaslan tarafından cevaplandırıldı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu bugün gerçekleşen eğitimin yanı sıra yarın da, uzman eğitmen Taner Erarslan tarafından 8 Şubat'ta elektronik doküman yönetim sistemleri, süreç yönetimi, iş akışları ve görev tanımları ile e-imzada dikkat edilecek hususlar ve çalışma prensibi, kamuda birlikte çalışabilirlilik ve veri paylaşımı konularında bir eğitim gerçekleştireceklerini söyledi.
(EK-YRT-AŞ-Y)

07.02.2013 16:34:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT