1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. EKPSS Başvuruları Başladı

EKPSS Başvuruları Başladı

EKPSS Başvuruları Başladı
A+A-

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2016-EKPSS) başvurularının başladığını belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, başvurularla ilgili bilgiler verdi.

Başvuruların 24 Nisan 2016 tarihinde sınavın gerçekleştirileceğini dile getiren Koç, sınav başvurularının ise 23 Şubat - 9 Mart 2016 tarihleri arasında alınacağını kaydetti. Koç, “EKPSS’ye ortaöğretim, yükseköğretim, önlisans veya lisans mezunu programlarının herhangi birisinden mezun veya EKPSS’nin geçerlilik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir. EKPSS'ye başvuruda mevcut engelli sağlık kurulu raporlarının yüzde 40 ve üzerinde olması yeterli olacaktır. İlk defa sınava başvuracak adaylar, müdürlüğümüze gelerek sınava gireceği engel grubu ile diğer engelli bilgilerini belirten yazılı ön kabul ve taahhüt beyanı belgesini alarak ÖSYM başvuru merkezlerine başvurularını yapacaklardır. İlimizde başvurular il müdürlüğümüze bağlı Hacıbekir Mahallesi Hacıbekir Caddesi üzerindeki İpekyolu Şerif Onat Sosyal Hizmet Merkezi’nde alınmaktadır” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT