1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ekmekler Çöpe Gitmeyecek

Ekmekler Çöpe Gitmeyecek

Ekmekler Çöpe Gitmeyecek
A+A-

Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından, bayat ekmeklerini çöpe atılmasını önlemek için bayat ekmek toplama kampanyası başlatıldı.Bayat ekmeklerin çöpe atılmamasını sokakta ve doğada aç kalan hayvan

Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından, bayat ekmeklerini çöpe atılmasını önlemek için bayat ekmek toplama kampanyası başlatıldı.
Bayat ekmeklerin çöpe atılmamasını sokakta ve doğada aç kalan hayvanlara verilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan bayat ekmek kutuları Kırklareli'nin çeşitli yerlerine bırakılacak.
Hayvan barınağı ile sokaklarda bulunan kedi, köpek ve kuşlara verilmek üzere çeşitli mahalle ve noktalara konulacak olan ekmek toplama kutuları, isteyen vatandaşlara da ücretsiz olarak verilecek.
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, kampanya kapsamında bayat ekmeklerin çöpe atılmasını önleyeceklerini belirterek;
"Evlerde bayatlayan ekmeklerin çöpe atılmasının önüne geçmek için bayat ekmek kutuları oluşturduk. Toplanacak olan ekmekler aç olan hayvanlara vereceğiz. Önümüzdeki günlerde kutular sitelere, öğrenci yurtlarına ve mahallelerin belirli yerlerine yerleştirilecektir. Bütün duyarlı vatandaşların bu kampanyaya destek vermesini rica ediyorum" dedi.

26.01.2013 10:48:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT