1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ekmek İsrafını Önlemek İçin Kampanya Başlatıldı

Ekmek İsrafını Önlemek İçin Kampanya Başlatıldı

Ekmek İsrafını Önlemek İçin Kampanya Başlatıldı
A+A-

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Adana Şube Müdürü Mehmet Kaya, ekmek israfını önlemek için başlatılan kampanya kapsamında Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti. Kaya, ekmek israfının önüne g

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Adana Şube Müdürü Mehmet Kaya, ekmek israfını önlemek için başlatılan kampanya kapsamında Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti.
Kaya, ekmek israfının önüne geçmek maksadıyla başlatılan ve TMO'lar tarafından yürütülen kampanya ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkında Vali Coş'a bilgi verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile başlatılan kampanya kapsamında, resmi kurumlara ekmek israfı ile ilgili bilgilendirici afişler asacaklarını belirten Kaya, "Ekmek israfının önlenmesi ile ilgili kampanyayı illerde ofisler yürütecek. Kampanya kapsamında ekmek tüketiminin ve buna bağlı olarak da israfının yoğun olduğu yerler olan lokantalar, okul kantinleri, öğrenci yurt ve yemekhaneleri gibi yerlerde kampanya afişlerini asacağız. Resmi kurumlarla da gerekli görüşmeleri yapıp kampanyaya destek isteyeceğiz" dedi.
Vali Coş ise "Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası' ilimizde de, en etkin bir şekilde yürütülmesi için her türlü tedbirleri alarak bu projeyi başarılı bir şekilde yürüteceğiz" diye konuştu.
(ADN-Y)

11.02.2013 13:05:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT