1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası

Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası

Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası
A+A-

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın düzenlediği Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'nı "Ekmek İsrafına Son" sloganıyl

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın düzenlediği Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'nı "Ekmek İsrafına Son" sloganıyla Antalya'da da başlattı.
Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürü İrfan Cesur, Antalya'nın ödüllü aşçıları Ali Doğan ve İsa Çelik ile birlikte kampanyayı başlatan Vali Altıparmak, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) yaptırdığı araştırmaya göre Türkiye'de bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değerinin 1,5 milyar TL olduğunu, bu parayla 80 hastane, 500 okul inşa edilebileceğini söyledi. Vali Altıparmak, "Refah arttıkça, ekmek israfı da artıyor" dedi.
Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürü İrfan Cesur da, kampanyaya ilişkin hazırlanan afişlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından ana arterlerdeki ilan panolarına konulacağını, yerel basın ve yayın organları aracılığıyla kampanyanın anlatılacağını, bayat ekmeğin nasıl kullanılacağını anlatan broşürlerin dağıtılacağını söyledi.
Ödüllü aşçılar Ali Doğan ve İsa Çelik ise bir sosyal sorumluluk projesi olarak ekmek israfını önlemek amacıyla bayat ekmekten hazırlanan 30'a yakın ürün üzerinde çalıştıklarını ifade ederek Vali Altıparmak'ı bu ürünleri tanıtmak üzere düzenleyecekleri törene davet ettiler.
Doğan ve Çelik, bayat ekmekten hazırladıkları yiyeceklerden Vali Altıparmak'a da takdim ederek tattırdılar.
(SK-Y)

08.02.2013 11:22:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT